baner glowny sp 02

 

Celem konkursu jest prezentacja i upowszechnienie żywego słowa oraz uwrażliwienie uczniów na piękno barw jesiennego krajobrazu. Konkurs popularyzuje polską poezję, pozwala                    na realizację marzeń artystycznych uczniów, daje im możliwość autoprezentacji. Umożliwia dzieciom przeżywanie doznań artystycznych oraz rozbudza poczucie estetyki. 
 
I. Organizatorzy:  Nauczyciele Edukacji Wczesnoszkolnej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach. 
 
II. Temat: „ JESIEŃ WIERSZEM MALOWANA ”
 
Gdy za oknem szaro i smutno, a nam nic się nie chce, poprawmy nastrój kolorami!  Jesień nie musi być smutna. To pora roku pełna kolorów, spacerów w pogodnym dniu ale również momentów zadumy i nostalgii. W zakres tematyki wchodzą wiersze związane z jesienią w różnych odsłonach ( tą wesołą, kolorową oraz tą nostalgiczną, pełną zadumy), dowolnego polskiego autora. 
 
III. Cele konkursu: - uwrażliwienie na piękno obrazu jesieni w poezji, - odkrywanie predyspozycji i zainteresowań uczniów, - kształcenie umiejętności posługiwania się środkami komunikacji werbalnej, - rozwijanie wyobraźni i wrażliwości dzieci, - uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. 
 
IV. Zasady uczestnictwa: Konkurs adresowany jest do uczniów  klas I- III. 
 
V. Kryteria oceny: - dobór repertuaru, - pamięciowe opanowanie tekstu, - kultura słowa, - interpretacja tekstu, - ogólny wyraz artystyczny. 
 
VI. Nagrody dla laureatów: Laureaci I, II, III miejsca otrzymają upominki i dyplomy, które zostaną uroczyście wręczone podczas konkursu. 
 
VII. Czas trwania prezentacji:  2 -5 min. 
 
VIII. Założenia organizacyjne:  Konkurs odbędzie się 28 listopada 2019 r. w   Szkole Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach. Uroczyste rozpoczęcie o godz. 10.00.    
 
Opracowała: Teresa Chrostowska                                                           
 

W ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pod honorowym patronatem MEN "Dzieci uczą rodziców" uczniowie klasy II "a" wraz z wychowawcą p. Bogumiłą Karwowską starannie policzyli kalorie i przygotowali kolorowe kanapki. Wspólne drugie śniadanie to nie tylko zdrowy i smaczny posiłek, ale i integracja zespołu klasowego.

Opracowała: Bogumiła Karwowska

 

Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek przypada na 5 listopada i jest to jednocześnie dzień urodzin Walta Disney’a, chyba najbardziej znanego producenta bajek. Celem tego święta jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek, które często uczą rozróżniania dobra od zła, oraz prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym, czy współczucia. Przedszkolaki z oddziału Ob przy Szkole Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach uczcili święto przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych. Dzieciaki opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach, później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.
   Opracowała: Karolina Akus
 

30.10.2018 r. przedszkolaki z grupy Ob przy Szkole Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach świętowały "DZIEŃ MARCHEWKI". Jak sama nazwa wskazuje tego dnia królowała oczywiście marchewka. Nawet stroje dzieciaków i pani były marchewkowe. Chcąc wdrażać już od najmłodszych lat nasze dzieciaki do jedzenia zdrowych i bogatych w witaminy warzyw,  postanowiliśmy zorganizować właśnie taki dzień, który będzie uczył zachowań prozdrowotnych.
Na uroczystości można było dowiedzieć się o licznych zaletach, szczególnie zdrowotnych, marchewki. Dzieci dowiedziały się jakie ważne wartości odżywcze posiada marchew i dlaczego należy ją jeść w różnej postaci. A potem były marchewkowe konkursy i zawody. Dzieci miały okazję jeść marchewkę pod różnymi postaciami. Przedszkolaki chrupały surowe marchewki, a także samodzielnie wykonały i piły sok marchewkowy. Podsumowaniem „Dnia Marchewki był „Quiz wiedzy o marchewce”. Przedszkolaki wykazały się dużą znajomością tematu. Był to dzień ,w którym wszyscy dobrze się bawili i marchewkę polubili! Był to dzień radosny, pełen wrażeń, wspaniałej zabawy, a także był okazją do wzbogacenia wiedzy o zdrowym odżywianiu.
Dzięki takim działaniom prowadzonym już od najmłodszych lat, mającym charakter zabaw, konkursów, zagadek rozbudzamy w dzieciach zainteresowanie własnym zdrowiem, potrzebę prawidłowego odżywiania się i rozróżniania produktów warunkujących zdrowie. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach projektu edukacyjnego „Sport i zdrowie Leśnych Skrzatów”.
 Opracowała: Karolina Akus
 

Realizując projekty czytelnicze "Magiczna moc bajek" i "Mały miś w świecie wielkiej literatury" dzieciaki z grupy 0b ze Szkoły Podstawowej w Drygałach wybrały się do Sołeckiego Domu Kultury. Tam pani animator wprowadziła nas w niezwykły, bajkowy świat duszka Casperka. Wykonaliśmy mnóstwo zadań ruchowych, były tańce, zagadki, a także tworzenie duszków z kulek waty i chusteczek higienicznych. Na koniec zajęć pani animator przeczytała nam piękną bajkę o Kopciuszku Charless Perraulta.

Opracowała: Karolina Akus

Grupy przedszkolne naszej szkoły uczestniczą w Ogólnopolskim Projekcie "Mały Miś w świecie wielkiej literatury". Dzieci zabierają misia do domu i wspólnie z rodzicami czytają mu bajki. Wykonują też ilustrację do bajki. Zapraszamy też gości do czytania w przedszkolu. Dziękujemy rodzicom za udział w projekcie.

4 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach wzięły udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim "Strofy o Ojczyźnie".
Przed publicznością zaprezentowali się : Amelka Niecikowska, Maja Skrodzka, Sophie Mańkiewicz, Karolina Godlewska, Kacper Zaręba i Kacper Mikucki. Dzieci zasłużyły na dyplomy i nagrody. Towarzyszył im Jeż ze Zgierza w ramach realizacji naszego Projektu.

Opracowała: Anna Chełstowska

 

 

 

W ramach Projektu "Dbamy o las" dzieci z grupy 0a wykonały kolorowe grzybki, które na pewno ozdobą naszą salę. Żaden muchomor nie jest u nas trujący.

W poniedziałek, 28 października, uczniowie edukacji wczesnoszkolnej Szkoły Podstawowej w Drygałach włączyli się do akcji „Szkoła pamięta”. Dzieci aktywnie pracowały na rzecz środowiska lokalnego, porządkując zaniedbane groby na Cmentarzu Komunalnym w Drygałach przed Świętem Zmarłych. Zapaliły znicz na grobie ks. Mieczysława Bębenka. 
 
 

25 października br. w Szkole Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach od rana panowała świąteczna atmosfera. W tym dniu pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, a pani dyrektor dokonała symbolicznego aktu pasowania na ucznia. Naszą szkolną uroczystość zaszczyciła swoją obecnością Pani Beata Sokołowska - Burmistrz Gminy Biała Piska. Było mnóstwo życzeń i prezentów. W szczególny sposób o święcie dzieci pamiętali rodzice, którzy przybyli w licznym gronie i zorganizowali „słodki” poczęstunek dla swoich pociech. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w pamięci pierwszaków. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tej wspaniałej uroczystości.
 

18 października w kl. 2b podczas zajęcia Plan dnia zakodowany w obrazkach i aplikacji ScratchJr uczniowie poszukiwali odpowiedzi na pytania „ Jak wygląda plan dnia ucznia, a jak mógłby wyglądać, gdyby to dziecko w pełni o nim decydowało?”, „Jak odmierzamy czas, ile czasu poświęcamy na daną czynność?” Żeby móc odpowiedzieć na te pytania mata edukacyjna zamieniła się w tarczę zegara, a uczniowie byli jej wskazówkami. Kontynuacją zajęć na macie było stworzenie animacji w ScratchJr przedstawiającej upływający czas na zegarze. Uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniem.

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach po raz pierwszy uczestniczyli w międzynarodowej akcji Code Week. To społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja, co rok, organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. W tym roku Code Week odbył się już po raz szósty. To była świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką. Przez kilka dni dzieci klas 1-3 na zajęciach edukacyjnych m.in. wykonały roboty, bawiły się w kodowanie z wykorzystaniem maty do kodowania, strzałek kierunkowych, kubeczków i tabletów. W taki sposób, poprzez zabawę, poznawały zasady programowania. W #CodeWEEk 2019 uczestniczyli również uczniowie klas IV-VIII. W trakcie zajęć zmierzyli się z problemami programistycznymi w programie Scratch. Tworzyli gry, stosowali algorytmy sekwencyjne, warunkowe i iteracyjne, realizowali algorytm Euklidesa w wersji z odejmowaniem oraz algorytmy wykorzystujące podzielność liczb.
 
 
 
 
 

W czasie Tygodnia Kodowania klasy IIa i IIb  wykonywały uwielbiane przez dzieci dyktanda graficzne. Część uczniów wykonywała zadania polegające na wypełnieniu kratkowanej planszy według współrzędnych (także dyktanda z osią symetrii),  pozostali odkodowywali obrazek ma macie do kodowania.  Dzięki tym ćwiczeniom uczniowie rozwijali swoją  spostrzegawczość, orientację przestrzenną (na małym i dużym formacie), logiczne myślenie, koncentrację, koordynację wzrokowo-ruchową, a także nabywali umiejętności potrzebne do nauki programowania. Urozmaiceniem zajęć była gra „ Statki”, podczas której uczniowie musieli wykazać się logicznym myśleniem, umiejętnością przewidywania i strategii. Gra dostarczyła dzieciom mnóstwo radości, a każdy zdobyty okręt ogromną satysfakcję. 

W ramach realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Magiczna moc bajek" dzieci z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach spędzają miesiąc z Kopciuszkiem. Uczą się, jak porządkować salę, oddzielać mak od grochu. Podczas wizyty w SCK i w Bibliotece Publicznej słuchają bajek i dowiadują się, że z dyni można wyczarować nie tylko karetę...

Grupa przedszkolna 0a ze Szkoły Podstawowej im. St. Palczewskiego w Drygałach realizuje zadania Ogólnopolskiego Projektu Podróże Jeża ze Zgierza. 😉 Zadaniem dzieci jest pokazanie Jeżykowi piękna naszej okolicy oraz atrakcyjnych miejsc. Odwiedziliśmy Bibliotekę Publiczną w Drygałach oraz Sołeckie Centrum Kultury, gdzie spędziliśmy czas na wspaniałej zabawie. W przedszkolu wykonaliśmy jeżyki z papierowych talerzyków i kasztanów. Dzieci zabierają przybysza na weekend do domu i zapoznają go z naszym regionem.

loader

ZP baner 600x600px

baner profilaktycy

U MALUCHÓW

W SPORCIE

Mamy Mistrza !!!

04 kwiecień 2009

Nasi uczniowie brali udział w zawodach tenisa stołowego o puchar „Gazety Olsztyńskiej”. W zawodach w woj. Warmińsko-mazurskim wzięły udział 52 gminy, które podzielono na 12 grup. Naszą gminę przydzielono w I rundzie do XI grupy (Biała Piska, Ełk, Orzysz). Z naszej...

Wysoka forma tenisistów!

28 wrzesień 2009

Nasi uczniowie 26 września w Orzyszu wzięli udział w zawodach tenisa stołowego inaugurujących rok sportowy 2009/2010. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych tj. klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI ...

Wysoka forma tenisistów!

28 wrzesień 2009

Nasi uczniowie 26 września w Orzyszu wzięli udział w zawodach tenisa stołowego inaugurujących rok sportowy 2009/2010. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych tj. klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI...

Gminne eliminacje już za nami.

28 październik 2009

Dnia 17 października byliśmy gospodarzami gminnych eliminacji Turnieju Tenisa Stołowego Szkół Wiejskich LZS. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych. Nasi zawodnicy jak zwykle wykazali się wysoką formą. Reprezentanci Zespołu...

Biegi uliczne

29 październik 2009

W październiku odbyły się dwie edycje biegów ulicznych (przełajowych). Pierwsza na szczeblu gminnym (02.10 w Białej Piskiej) a druga na szczeblu powiatowym (28.10 w Rucianem Nidzie). W obu edycjach I miejsce zajęła nasza uczennica Katarzyna...

certyfikat dobrze zaprojektowana szkola m

W AKTUALNOŚCIACH

Światowy Dzień Cukrzycy

14 listopad 2019

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. St. Palczewskiego w Drygałach w bieżącym roku szkolnym wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Cukrzycy. W ramach akcji prowadzono działania...

Regulamin konkursu recytatorskiego JESIEŃ WIERSZEM MALOWANA

13 listopad 2019

Celem konkursu jest prezentacja i upowszechnienie żywego słowa oraz uwrażliwienie uczniów na piękno barw jesiennego krajobrazu. Konkurs popularyzuje polską poezję,...

DZIAŁAMY - WIEDZĘ ZDOBYWAMY

11 listopad 2019

W ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pod honorowym patronatem MEN "Dzieci uczą rodziców" uczniowie klasy II "a" wraz z wychowawcą p....

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

06 listopad 2019

Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego...

Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego

06 listopad 2019
Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego

3 października 2019 r. powitaliśmy już kolejny raz nowy rok szkolny 2019/2020 na sportowo, turniejem piłki nożnej pod hasłem "Inauguracja...

Szkoła do hymnu

06 listopad 2019
Szkoła do hymnu

Nasza Szkoła włączy się w akcję Szkoła do hymnu. W piątek, 8 listopada, o symbolicznej godzinie 11.11, podczas uroczystego apelu z okazji 101....

DZIEŃ MARCHEWKI

05 listopad 2019

30.10.2018 r. przedszkolaki z grupy Ob przy Szkole Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach świętowały "DZIEŃ MARCHEWKI". Jak sama nazwa...

Wizyta w Sołeckim Centrum Kultury

05 listopad 2019

Realizując projekty czytelnicze "Magiczna moc bajek" i "Mały miś w świecie wielkiej literatury" dzieciaki z grupy 0b ze Szkoły Podstawowej...

Gminny Konkurs Recytatorski

04 listopad 2019

4 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach wzięły udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim...

Sprzątanie cmentarza

03 listopad 2019
Sprzątanie cmentarza

Odpowiadając na apel Ministerstwa Edukacji Narodowej, dołączyliśmy do ogólnopolskiej inicjatywy Szkoła pamięta, której zadaniem jest pielęgnowanie wspomnień o zmarłych. 18...

Zachowaj Trzeźwy Umysł 2019

29 październik 2019

  Tradycyjnie, jak co roku, nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską kampanię edukacyjno-profilaktyczną (Zachowaj Trzeźwy Umysł 2019), której patronuje Stowarzyszenie...

UDZIAŁ W AKCJI SZKOŁA PAMIĘTA

28 październik 2019

W poniedziałek, 28 października, uczniowie edukacji wczesnoszkolnej Szkoły Podstawowej w Drygałach włączyli się do akcji „Szkoła pamięta”. Dzieci aktywnie pracowały na...

JESTEŚMY JUŻ UCZNIAMI

28 październik 2019

25 października br. w Szkole Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach od rana panowała świąteczna atmosfera. W tym dniu pierwszoklasiści...

Nasz udział w Code Week

26 październik 2019

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach po raz pierwszy uczestniczyli w międzynarodowej akcji Code Week. To społeczna inicjatywa,...

Nasz udział w Code Week

26 październik 2019

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach po raz pierwszy uczestniczyli w międzynarodowej akcji Code Week. To społeczna inicjatywa,...

Dzień Edukacji Narodowej

26 październik 2019

W dniu 11 października odbył się w naszej szkole apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowany przez p. Sylwię Foltyńską,...

Magiczna moc bajek

26 październik 2019

W ramach realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Magiczna moc bajek" dzieci z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w...

Mały Miś w świecie wielkiej literatury

26 październik 2019

Grupy przedszkolne naszej szkoły uczestniczą w Ogólnopolskim Projekcie "Mały Miś w świecie wielkiej literatury". Dzieci zabierają misia do domu i...

Dbamy o las

26 październik 2019

W ramach Projektu "Dbamy o las" dzieci z grupy 0a wykonały kolorowe grzybki, które na pewno ozdobą naszą salę. Żaden...

Święto drzewa

26 październik 2019

W dniu 10 października obchodziliśmy Święto Drzewa. Z tej okazji wykonaliśmy ilustrację, które przedstawiają piękno jesiennych drzew.    

Szkoła pamięta

23 październik 2019

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach włączyli się do akcji pod patronatem MEN "Szkoła pamięta". Zbliżają się dni,...

Nasza szkoła stawia na profilaktykę

23 październik 2019

  01 października 2019 roku uczniowie klas V- VI mieli możliwość uczestnictwa w programie profilaktycznym „ DEBATA”.  Adresatami programu była...

DOBRO POWRACA

23 październik 2019

    „Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego” (Papież Franciszek)....

Zegar w aplikacji Scratch Jr

23 październik 2019

18 października w kl. 2b podczas zajęcia Plan dnia zakodowany w obrazkach i aplikacji ScratchJr uczniowie poszukiwali odpowiedzi na pytania...

Dyktanda graficzne

23 październik 2019

W czasie Tygodnia Kodowania klasy IIa i IIb  wykonywały uwielbiane przez dzieci dyktanda graficzne. Część uczniów wykonywała zadania polegające na...

Ogólnopolski Projekt "Podróże Jeża ze Zgierza".

23 październik 2019

Grupa przedszkolna 0a ze Szkoły Podstawowej im. St. Palczewskiego w Drygałach realizuje zadania Ogólnopolskiego Projektu Podróże Jeża ze Zgierza. 😉 Zadaniem dzieci...

„Rehabilitacja medyczna schorzeń kręgosłupa i narządów ruchu wśród mieszkańców gminy Biała Piska”

22 październik 2019
„Rehabilitacja medyczna schorzeń kręgosłupa i narządów ruchu wśród mieszkańców gminy Biała Piska”

Urząd Miejski w Białej Piskiej informuje, iż trwa rekrutacja do projektu „Rehabilitacja medyczna schorzeń kręgosłupa i narządów ruchu wśród mieszkańców gminy Biała...

Szkolny konkurs "Mój wymarzony zawód"

22 październik 2019
Szkolny konkurs "Mój wymarzony zawód"

W okresie 21- 25 października 2019 r. na terenie województwa warmińsko - mazurskiego odbywać się będą wydarzenia w ramach Warmińsko - Mazurskiego...

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

18 październik 2019
IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniach 30.09.-04.10.2019 r. Szkoła Podstawowa im. Stanisławwa Palczewskiego w Drygałach uczestniczyła w akcji IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.Akcja miała...

Zabawy kubeczkami

17 październik 2019

Klasa 0a pod kierunkiem p. Sylwii Narewskiej budowała wieże według podanych zasad. Na początku dzieci zapoznały się z nowym materiałem...

Klasa trzecia bierze udział w akcji WOŚP. Ratujemy i uczymy ratować

17 październik 2019

Uczniowie uczyli się jak sprawdzić oddech osoby nieprzytomnej oraz ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej. (Kontynuacja programu udzielania pierwszej pomocy)....

Kosmiczne warsztaty

17 październik 2019

17 października 2019r. do Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach zawitało MOBILNE PLANETARIUM z Centrum Edukacyjnego Planeta Anuka. Warsztaty...

Kolory jesieni

17 październik 2019

16 października klasy drugie wybrały się na spacer po okolicy Drygał w celu obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie jesienią.  Dzieci...

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca 2019

16 październik 2019
Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca 2019

Dziś, 16 października 2019 roku, Szkoła Podstawowa im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach po raz kolejny brała udział w akcji Europejski Dzień Przywracania...

Klimatyczna klasa

09 październik 2019

Jak wspólnie zapracować na sukces? dowiedzieli się uczniowie klasy 2b Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach w ramach projektu "KLIMATYCZNA KLASA"....

Ziemniaki, ziemniaczki, kartofle...

09 październik 2019

Uczniowie klasy II a już wiedzą skąd i kiedy przywędrowały ziemniaki do Polski i co można z nich zrobić. A...

Dary jesieni

07 październik 2019

Co jesień w koszu niesie przekonali się uczniowie klasy II a i I a. Jesienna dekoracja, kącik przyrody pełen skarbów,...

Jestem asertywny

06 październik 2019

Lekcja asertywności w klasie trzeciej.  

#CodeWeek2019

04 październik 2019
#CodeWeek2019

Od 5 do 20 października w całej Europie, w tym oczywiście w Polsce, będziemy świętować Europejski Tydzień Kodowania, czyli #CodeWeek2019. Na czym...

Akademia Bezpiecznego Puchatka

03 październik 2019

  Już po raz kolejny uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach dołączyli do ogólnopolskiego programu edukacyjnego...

SMACZNIE ZDROWO KOLOROWO

03 październik 2019

Sezon na owoce i warzywa w pełni trwa! Dzieci z klasy IIa i IIb poznają zasady zdrowego odżywiania, poznają witaminy...

Projekty maluchów

02 październik 2019

W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie klasy Ia i IIb Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach uczestniczą w projektach edukacyjnych w ramach programu...

W klasie miło i smakowicie

02 październik 2019

Promując zdrowy styl życia i zachęcając do tego, aby utrzymać zbilansowaną dietę uczniowie klasy Ia naszej szkoły przygotowali "zdrowe śniadanie"...

Na małej scenie - pierwsza odsłona

01 październik 2019

Członkowie koła artystycznego z klasy II a i II b wykonali kukiełki z warzyw i pokazali swoje teatralne umiejętności.