baner glowny sp 02

 

Konkurs recytatorski „Wiersz dla Mamy” 
W dniu 16 maja 2019 r. Kornelia Dołęga i Michał Kowalczyk z grupy 0a wzięli  udział w Gminnym Konkursie recytatorskim ‘”Wiersz dla Mamy”. Dzieci pojechały do Miejskiego Przedszkola w Białej Piskiej, gdzie zaprezentowały swoje umiejętności. Otrzymały podziękowania i upominki.
 

Dnia 7 czerwca 2019 r. dzieci z grupy 0a i 0b wybrały się do Ełku. Opiekunami wycieczki były panie Sylwia Foltyńska, Izabela Dziczek i Anna Chełstowska. W Cinema Planet obejrzeliśmy film „Paskudy”. Jest to pouczająca historia o tolerancji. W Dos Patos zjedliśmy pyszny obiad, lody na deser. Później przyszedł czas na zabawę na placu zabaw. Pogoda nam dopisała, więc wycieczka się udała!  Dziękujemy rodzicom za zorganizowanie wyjazdu.

III miejsce w konkursie
Natalia Krzyżanowska z grupy 0a zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „KIM CHCĘ ZOSTAĆ W PRZYSZŁOŚCI” zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole w Białe j Piskiej. Cieszymy się , że mimo dużej konkurencji ,praca naszej uczestniczki została doceniona. Gratulacje dla Natalki!

ZAJĘCIA w SCK w Drygałach

10 maja 2019 r. dzieci z grupy 0a odwiedziły SCK W Drygałach. Uczestniczyły w zajęciach plastycznych: wykonały piękne laurki dla mam. Później przyszła pora na tańce i zabawy, w których dzieci pokazały, że nie brakuje im energii i uśmiechu. To były bardzo pracowite dwie godziny, za które dziękujemy paniom Dominice Tyborowskiej i Monice Chwesiuk.

W pogoni za Wielkanocnym Zającem
W dniu 4 kwietnia 2019 r. dzieci z grupy 0a wraz z wychowawczynią p. Anną Chełstowską i p. Zbigniewem Piaskowskim wybrały się do Giżycka, aby wziąć udział w poszukiwaniach Wielkanocnego Zająca. Musiały pokonać wiele przeszkód, m.in.: tunel, labirynt. Ale dzieci dały radę! Zajączek został odnaleziony. W Nagrodę dzieci otrzymały świąteczne kubeczki ze swoimi imionami wypełnione słodyczami.

Wyjście do siedziby OSP w Drygałach
W dniu 7 maja 2019 r. wybraliśmy się na spotkanie ze strażakami. W siedzibie OSP w Drygałach gościli nas komendant straży Adam Niecikowski i pan Marcin Dołęga. Dzieci mogły przekonać się, ile waży strój strażaków, co widać przez hełm i jak wyposażony jest wóz strażacki. Najwięcej entuzjazmu wzbudziła możliwość „gaszenia pożaru”. To nie był jednak koniec atrakcji: odbyliśmy też przejażdżkę wozem strażackim ulicami Drygał. Dziękujemy Pani Burmistrz za wydanie zgody na to przedsięwzięcie.

Pogotowie literackie

Dzieci z grupy 0a odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Drygałach. Cel był bardzo ważny: trzeba było sprawdzić, czy ich serduszka biją mocno do czytania książek. Okazało się, że tak! Znajomość baśni stoi na wysokim poziomie, a dzieci obiecały, że będą odwiedzać czytelnię częściej. Dziękujemy pani Joannie Laszkowskiej i p. Agnieszce Grądzkiej za wspaniałe zajęcia.

Spotkania z leśnikiem

Od dwóch lat zapraszamy do naszego oddziału przedszkolnego przedstawicieli Nadleśnictwa Drygały. Chcemy poznać pracę leśników, ich rolę w ochronie naszych lasów, a także walory przyrodnicze naszej okolicy. Odbyło się kilka spotkań, podczas których dowiedzieliśmy się, jak ważne jest, abyśmy wszyscy dbali o nasz las. Pan Rafał Osipiński przedstawił nam bogactwo naszych borów, omówił jesienne prace leśników, a nawet wykonał z nami pracę plastyczną „Jesienne drzewo” z prawdziwymi liśćmi. Sprezentował nam piękną choinkę. Pan Marcin Siejk opowiedział bardzo ciekawie o naszym sympatycznym sąsiedzie z ogrodu, czyli o jeżu. Już wiemy, jak się zachować, kiedy pojawi się u nas. Podczas wycieczki do Nadleśnictwa pan Paweł Matusiak i pan Andrzej Sas przypomnieli nam, że nie należy zbierać grzybów , których nie znamy. Obejrzeliśmy dioramę przedstawiającą najpopularniejsze gatunki roślin i zwierząt. Dzieci mogły zmierzyć wysokość drzew za pomocą specjalnego przyrządu. Wielką atrakcją była wizyta na stanowisku dyżurnego w Punkcie Alarmowo -Dyspozycyjnym. Zobaczyliśmy, jak wyglądają Drygały okiem kamery. Dowiedzieliśmy się, jak ważna jest to praca – obserwacja lasu, aby szybko zareagować w razie pożaru. Podczas czerwcowej wizyty w naszej grupie pan Andrzej Sas przypomniał nam wszystkie zasady bezpieczeństwa, których należy bezwzględnie przestrzegać podczas spacerów w lesie. Dziękujemy za wspaniałe zajęcia.

Wizyta w SCK
W dniu 13 czerwca dzieciz grupy 0a wraz z wychowawczynią Anną Chełstowską wybrały się do SCK Drygałach na zajęcia. Wpisały się na słoneczną listę, wykupiły "paszport" i udały się do Krainy Zabawy. Po zajęciach ruchowych dzieci otrzymały farby i namalowały wymarzone wakacje. Piękne kolorowe prace ozdobią ściany SCK-u. Dziękujemy za wspaniałą zabawę.

I MIEJSCE W KONKURSIE
Dziewczynki z grupy 0a: Zosia Dybikowska i Paulina Bauman przygotowały pod kierunkiem Anny Chełstowskiej prace plastyczne na Gminny Konkurs „Kwiaty z mazurskiej łąki”. Obie uczestniczki zajęły I miejsce! Gratulujemy!

WIERSZOWISKO
W dniu 25 kwietnia w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Białej Piskiej odbył się Konkurs recytatorski „Wierszowisko”. Grupę 0a reprezentowały cztery uczestniczki: Kornelia Dołęga, Amelia Rutkowska, Lena Bagińska i Zosia Dybikowska. Pięknie wyrecytowały swoje wiersze. Zdobyły I miejsca, dyplomy i nagrody. Jesteśmy dumni z ich sukcesu.

 

loader

ZP baner 600x600px

baner profilaktycy

U MALUCHÓW

W SPORCIE

Mamy Mistrza !!!

04 kwiecień 2009

Nasi uczniowie brali udział w zawodach tenisa stołowego o puchar „Gazety Olsztyńskiej”. W zawodach w woj. Warmińsko-mazurskim wzięły udział 52 gminy, które podzielono na 12 grup. Naszą gminę przydzielono w I rundzie do XI grupy (Biała Piska, Ełk, Orzysz). Z naszej...

Wysoka forma tenisistów!

28 wrzesień 2009

Nasi uczniowie 26 września w Orzyszu wzięli udział w zawodach tenisa stołowego inaugurujących rok sportowy 2009/2010. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych tj. klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI ...

Wysoka forma tenisistów!

28 wrzesień 2009

Nasi uczniowie 26 września w Orzyszu wzięli udział w zawodach tenisa stołowego inaugurujących rok sportowy 2009/2010. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych tj. klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI...

Gminne eliminacje już za nami.

28 październik 2009

Dnia 17 października byliśmy gospodarzami gminnych eliminacji Turnieju Tenisa Stołowego Szkół Wiejskich LZS. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych. Nasi zawodnicy jak zwykle wykazali się wysoką formą. Reprezentanci Zespołu...

Biegi uliczne

29 październik 2009

W październiku odbyły się dwie edycje biegów ulicznych (przełajowych). Pierwsza na szczeblu gminnym (02.10 w Białej Piskiej) a druga na szczeblu powiatowym (28.10 w Rucianem Nidzie). W obu edycjach I miejsce zajęła nasza uczennica Katarzyna...

certyfikat dobrze zaprojektowana szkola m

W AKTUALNOŚCIACH

Świat do góry nogami …

18 wrzesień 2019

We wtorek (17.09.2019 r.) młodzież polska i niemiecka zetknęła się z inną rzeczywistością w Zjawiskolandzie w Reglu. W tym dniu zwiedzili też Drygały. Obejrzeli...

Pierwszy dzień już za nami.

17 wrzesień 2019

Wczoraj, tj. 16 września, do Ośrodka Wypoczynkowego Gryfia w Szeligach przyjechała grupa młodzieży z Eggebek oraz ze Szkoły Podstawowej im. St. Palczewskiego w Drygałach....

Kontynuujemy współpracę polsko – niemiecką

11 wrzesień 2019
Kontynuujemy współpracę polsko – niemiecką

W dniach 16.09.2019 r. – 20.09.2019 r. w ramach wymiany PNWM Szkoła Podstawowa im. St. Palczewskiego w Drygałach będzie gościć przyjaciół z Niemiec...

Nagrody rozdane

18 czerwiec 2019

Uczniowie klas 1-3 otrzymali nagrody w konkursach: Wiosna wokół nas, Listy dla ziemi, Mistrz pięknego czytania. Opracowała: Danuta Szczech  

Zajęcia biblioteczne

18 czerwiec 2019

W dniach 31.05.2019 i 07.06.2019 uczniowie klas pierwszych, drugiej i trzeciej ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach odwiedzili...

Działania przedszkolaków

18 czerwiec 2019

Konkurs recytatorski „Wiersz dla Mamy”  W dniu 16 maja 2019 r. Kornelia Dołęga i Michał Kowalczyk z grupy 0a wzięli ...

Karta rowerowa.

17 czerwiec 2019

13 czerwca 2019 r. odbył się  w naszej szkole egzamin praktyczny na kartę rowerową.    

Współpraca polsko – niemiecka rozwija się ….

17 czerwiec 2019
Współpraca polsko – niemiecka rozwija się ….

3 czerwca 2019 roku młodzież Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach udała się z wizytą do zaprzyjaźnionej gminy Eggebek. W ramach realizacji wymiany...

Dbamy o rośliny w klasie

16 czerwiec 2019

Uczniowie klasy drugiej przesadzali kwiaty doniczkowe. Była to żywa lekcja przyrody. Nowe doniczki i ziemię do kwiatów zesponsorowała p. Jolanta...

Maluchy bawią się w Ełku

14 czerwiec 2019

Grupa przedszkolaków z oddziału 0b wraz z opiekunami  p. Bożeną Jankowską i p. Heleną  Kadelską wybrały się do sali zabaw Tęcza w Ełku. Dzieciaki świetnie się bawiły, zmęczone ale...

Kangur Matematyczny

14 czerwiec 2019

Dnia 21 marca 2019 r. odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs „KANGUR MATEMATYCZNY”. Celem konkursu jest propagowanie kultury matematycznej...

Dni matematyki 2019

14 czerwiec 2019

W dniach 18-22 III obchodziliśmy w naszej szkole Dni Matematyki. Na lekcjach oprócz tradycyjnych zadań rozwiązywaliśmy krzyżówki, rebusy i wykreślanki matematyczne....

Wyniki konkursów

12 czerwiec 2019

   Wyniki konkursu muzycznego "Ze śpiewników domowych".  I miejsce - Dominika Sierzputowska kl.7b  II miejsce - Amelia Januszczyk kl.4b  III...

Przed naszą Szkołą teraz będzie … PIĘKNIEJ!

11 czerwiec 2019

W tym roku znowu założyliśmy nowy skalniak. Można tam podziwiać wiele gatunków roślin ozdobnych. Na pewno będziemy o nie dbać.  

Ogólnopolskie Mistrzostwa Charakteryzacji - „Karnawał od Rio do Wenecji”

10 czerwiec 2019

Dominika Kadelska uczennica klasy 3b gimnazjum, 02.06.2019 roku wzięła udział w finale VII Ogólnopolskich Mistrzostw Charakteryzacji - „Karnawał od Rio do Wenecji”....

Słodka matematyka

08 czerwiec 2019

Słodka matematyka- poznajemy pracę cukiernika, kelnera i sprzedawcy. Zajęcia klas 1a i b w Sołeckim Domu Kultury przy współpracy z...

Wielka Mapa Polski

05 czerwiec 2019

   Uczniowie klasy 3a przystąpili do ogólnopolskiej akcji "Wielka Mapa Polski", którą zorganizowało wydawnictwo WSiP. Jej celem jest wymiana pocztówek...

Zajęcia otwarte

05 czerwiec 2019

31.05.2019r. w grupie 0b odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Rodzice wraz z dziećmi uczestniczyli w zajęciach pt. "Kolory wiosny"....

Kolorowy bieg rodzinny

05 czerwiec 2019
Kolorowy bieg rodzinny

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Białej Piskiej oraz Urząd Miejski w Białej Piskiej - pod patronem honorowym Burmistrza Białej Piskiej zaprasza do udziału...

Szkolenie profilaktyczne kl. 4-8 SP i gimnazjum

04 czerwiec 2019

28 maja 2019 roku uczniowie brali udział w szkoleniu profilaktycznym na temat zachowania w razie ataku terrorystycznego w szkole oraz charakterystyki Żmii...

Dni Rodziny 2019

03 czerwiec 2019

2 czerwca 2019 roku na placu przy SCK w Drygałach, w ramach obchodów Dni Rodziny, odbył się festyn rodzinny, który...

Mamy wielkie serca

01 czerwiec 2019

Nasza szkoła z inicjatywy uczniów i opiekunów  Szkolnego Klubu Wolontariatu: Pani Wioletty Zakrzewskiej, która koordynowała akcją na terenie szkoły i ...

W drodze do przyszłości

01 czerwiec 2019

Uczniowie naszej szkoły korzystają z lokalnych ofert szkół średnich. Uczestniczą w dniach otwartych, by  jak najlepiej  poznać ofertę edukacyjną.  Warto wspomnieć,...

Dzień Matki w klasach 1-3

29 maj 2019

24 i 29 maja br. dzieci z klas 1 - 3 wraz z wychowawcami przygotowały program artystyczny dla swoich Mam....

SIEJEMY SŁOŃCE

27 maj 2019
SIEJEMY SŁOŃCE

22 maja br. uczniowie klasy 6b, pod opieką nauczycieli, wzięli udział w akcji Siejemy Słońce, organizowanej przez Fundację Arka. W ramach zajęć świetlicowych...

"Ja w internecie"

23 maj 2019
"Ja w internecie"

  O G Ł O S Z E N I E Burmistrz Białej Piskiej zaprasza mieszkańców gminy Biała Piska na...

"WIOSNA W SERCU - UŚMIECH NA TWARZY - ZDROWIE NA CO DZIEŃ

23 maj 2019

 KONKURS MIĘDZYSZKOLNY„WIOSNA W SERCU - UŚMIECH NA TWARZY - ZDROWIE NA CO DZIEŃ” ORGANIZATOR:Szkoła Podstawowa im. Stanisława Palczewskiego w DrygałachRenata...

Rok 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki - konkursy

23 maj 2019
Rok 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki - konkursy

W ramach obchodów 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki - Rok 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki zachęcam wszystkich uczniów do udziału w...

Telefony zbieramy innym pomagamy

21 maj 2019

Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do aktywnego uczestnictwa w XII edycji ogólnopolskiego konkursu pod hasłem: „Oddaj używany telefon komórkowy - pomagając innym...

Tradycyjny sad

20 maj 2019
Tradycyjny sad

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach przystąpili do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Tradycyjny Sad, organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą...

Mamy Mistrzów Pięknego Czytania

16 maj 2019

15 maja 2019r. w Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Białej Piskiej odbyła się I edycja Konkursu Czytelniczego "Mistrz pięknego...

Szkolny konkurs "Bezpiecznie na drodze".

15 maj 2019

Cele konkursu:• rozwijanie i rozpoznawanie uzdolnień plastycznych wśród dzieci, • zapoznanie uczniów z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze,• motywowanie uczniów...

Przygody Wieśka i Cześka

08 maj 2019

Dnia 8 maja 2019r. uczniowie klas 1-3 wybrali się na przedstawienie teatralne pt."Przygody Wieśka i Cześka". Spektakl ten miał miejsce...

Wierszowisko 2019

08 maj 2019

25 kwietnia br. w  Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Białej Piskiej odbyła się XXIII edycja konkursu recytatorskiego Wierszowisko ....

Święto Konstytucji 3 Maja

08 maj 2019

30 kwietnia br. w naszej szkole odbył się apel z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie z klas: Ib, IIIa, IVa,...

Warto wiedzieć. Będę świadkiem w sądzie.

07 maj 2019

3 kwietnia 2019 roku w oddziale O A odbyły się zajęcia z zakresu edukacji prawnej przeprowadzone przez panią pedagog Justynę...

Spotkanie z przedstawicielem PIP

30 kwiecień 2019

Dnia 30 kwietnia 2019r. uczniowie klas 1 – 3 spotkali się z przedstawicielem PIP w Olsztynie oddział Ełk, który przeprowadził...

Misterium Męki Pańskiej

08 kwiecień 2019

Dnia 8 kwietnia w naszej szkole odbył się Apel poświęcony Misterium Męki Pańskiej. Został przygotowany i zaprezentowany przez uczniów klasy...

I znów zwycięstwo!

03 kwiecień 2019

28 marca 2019r. troje uczniów z naszej szkoły wzięło udział w V Powiatowym Konkursie Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych organizowanym przez...

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

02 kwiecień 2019

2 kwietnia obchodzony jest ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU. Celem globalnej inicjatywy jest zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu, którym dotkniętych...

I Gminny Konkurs Recytatorski Poetów Tworzących na Warmii i Mazurach

02 kwiecień 2019

  ,,Przed wejściem na szczyt trzeba wpierw oswoić  się  z pagórkami”   22 marca 2019 roku w naszej szkole odbył się I...

Zielony parapet

02 kwiecień 2019

Uczniowie klasy Ia zakładają hodowle roślin na parapecie.  

RATUJMY I UCZMY RATOWAĆ

02 kwiecień 2019

Klasa druga uczy się udzielania pierwszej pomocy.  

Akcja czytania bajek maluchom trwa w najlepsze

02 kwiecień 2019

Bajkę "Zagubiony Wilczek" maluchom oddziału przedszkolnego czytała Oliwia Grądzka - uczennica klasy VI a. Dziękujemy!!!    

Wiosenne kanapki w grupie 0b

21 marzec 2019

Dzieciaki wraz z rodzicami robią wiosenne kanapki. Ale pycha!