baner glowny sp 02

 

Dnia 1 grudnia 2017 r. odbyła się piękna lekcja historii i patriotyzmu. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Przeglądzie pieśni i wierszy patriotycznych, zorganizowanym przez Panie: Wiolettę Zakrzewską, Bogumiłę Karwowską i Sylwię Narewską. W przeglądzie brały udział prawie wszystkie klasy. Swoje umiejętności wokalne i recytatorskie uczniowie prezentowali zarówno indywidualnie jak i grupowo. W klasach młodszych usłyszeć mogliśmy pieśni: „Rozszumiały się wierzby płaczące” w wykonaniu kl. 0a, „Nasza Ojczyzna”(kl. I), „Rozkwitały pąki białych róż” (kl. II), „Ojczyzno ma” i „Serce w plecaku” w wykonaniu klas trzecich oraz „Piechota”, którą zaśpiewała uczennica klasy V a Kaja Mieczkowska.

Uczniowie między innymi zaprezentowali wiersze: „Ojczyzna”, „Moja mała Ojczyzna”, „Słowa ojczyste”, „Elegia o chłopcu polskim”, „Gawęda o miłości do Ziemi Ojczystej” czy „Byłeś jak wielkie stare, drzewo”. W klasach starszych mogliśmy posłuchać przepięknej pieśni „Rota” w wykonaniu kl. II a gimnazjum i wiersza „Ojczyzna” wygłoszonego przez uczennicę klasy II b Weronikę Kurzątkowską. Przedstawicielka kl. III a gimnazjum zaśpiewała piosenkę „Miasto”. Występ artystów został nagrodzony brawami i słodką niespodzianką.