baner glowny sp 02

 

16 maja br. z pod budynku naszej szkoły ruszył autobus pełen rozentuzjazmowanych maluchów klas 1-3 wraz z opiekunami: G. Wysocką, S. Narewską, B. Karwowską, D. Szczech, K. Wiśniewską i T. Chrostowską – przewodnikiem, na wycieczkę edukacyjną szlakiem Podlaskiej Brygady Kawalerii w Kowalewie. Pani Teresa zapoznała dzieci z historią miejscowości i historią powstania Izby Pamięci Podlaskiej Brygady Kawalerii.

Dzięki temu uczniowie dowiedzieli się kilku interesujących informacji oraz zobaczyli zabytkowe miejsca. Następnie, wycieczkowicze udali się do okolicznego lasu i znajdujących się w pobliżu łąk i pól, gdzie mogli poznawać,  obserwować i podziwiać występującą tam bioróżnorodność. Dzieci robiły pamiątkowe zdjęcia.

Jednak największą atrakcją było ognisko i pieczenie kiełbasek. Po cudownych i męczących chwilach nadszedł czas powrotu do szkoły. Dzięki wspaniałej pogodzie plan wycieczki został w pełni zrealizowany. Wycieczka ta pokazała nam jak w bliskiej okolicy jest pięknie, że warto tu mieszkać i zwiedzać wspaniałe miejsca.