baner glowny sp 02

 

18 listopada uczniowie klas I a i I b gimnazjum wraz z wychowawcami Panią Wiesławą Grońską i Wiolettą Zakrzewską udali się do Kowalewa, by tam poznać Miejsce Pamięci Podlaskiej Brygady Kawalerii. Dzięki Panu Jerzemu Brzózka, który zaprosił przedstawicieli Ułanów uczniowie poznali historię Podlaskiej Brygady Kawalerii. Obejrzeli historyczne przedmioty znajdujące się w tamtejszej Izbie Pamięci. Młodzież odwiedziła także zabytkowy cmentarz niemiecki i grób sanitariuszki radzieckiej, na którym zapaliła znicz. Na koniec oddała Hołd Walczącym przy  Pomniku Podlaskiej Brygady Kawalerii.

 

Uczniowie wraz z opiekunami podziękowali Panu Jerzemu Brzózka za przygotowanie interesującej lekcji historii.

 

 

PODZIĘKOWANIE

 

 

Dyrekcja  Zespołu Szkół w Drygałach

wraz z  uczniami

klas I gimnazjum i ich wychowawcami

serdecznie dziękują

Panu Jerzemu Brzózka

za wkład w edukację patriotyczną

naszej młodzieży.

Dzięki Pana zaangażowaniu nasi uczniowie poznali

Miejsce Pamięci Narodowej

Podlaskiej Brygady Kawalerii

oraz zabytki Kowalewa.

 

 

Dyrektor: Nauczyciele:
Uczniowie:
 Renata Łepkowska
Wiesława Grońska
 Klasa I a PG
  Wioletta Zakrzewska
 Klasa I b PG

 

 

Kowalewo 18.11.2016 roku