baner glowny sp 02

 

30.04.2018r. w naszej szkole odbył się apel z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Cóż to za rocznica? Wielu młodych ludzi stawia sobie to pytanie. Dla jednych to dzień wolny od nauki i pracy, dla innych jedna z wielu nic nie znaczących uroczystości. Dziś żyjąc w zawrotnym tempie, często neguje się wszelkie wartości, nudzą uroczystości, apele, rocznice, święta. Ale naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości. Apel był po to, aby rozważyć te ważne w historii Polski wydarzenia. Uczniowie klas IV a i VII a pod kierunkiem p. Justyny Połujańskiej Golanko i p.  Tomasza Gardockiego zorganizowali obrady sejmiku uczniowskiego.

Występujący poinformowali, co to jest konstytucja, czym było dla Rzeczypospolitej uchwalenie Konstytucji 3 maja w 1791 roku i kto był jej twórcą. Uczniowie przedstawili również sam moment uchwalenia Konstytucji w obecności ostatniego króla polskiego - Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz starali się   odpowiedzieć na pytania , czym dla Polaków  jest WOLNOŚĆ, NARÓD I OJCZYZNA. Akademia została wzbogacona o prezentację multimedialną.