baner glowny sp 02

 

Dnia 26. 10. 2018 r. odbyła się Uroczystość Ślubowania i Pasowania na uczniów klasy pierwszej. Dzień, w którym pierwszaki stają się uczniami to niewątpliwie jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego z nich, dlatego miał on bardzo podniosły i radosny charakter. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci przysięgi i dokonanie aktu pasowania w obecności rodziców, wychowawców, koleżanek i kolegów z klas zerowych oraz drugich i trzecich. Dzieci przed aktem pasowania musiały odbyć podróż po galaktyce z ufoludkiem , przed którym zdawały egzamin na poszczególnych planetach. Celem podróży była Planeta Zdobywania Wiedzy, która otwierała przed uczniami  interesujący, ale też trudny świat szkoły. Ważnym punktem programu była prezentacja najpiękniejszego polskiego tańca- poloneza. Po ceremonii uczniowie posadzili drzewko „Pierwszak” przed budynkiem szkoły, by w ten sposób uczcić 100 – lecie odzyskania Niepodległości. Dopełnieniem uroczystości było wręczenie pierwszakom pamiątkowych dyplomów oraz upominków przygotowanych przez rodziców i starszych kolegów. Na koniec wszystkich gości zaproszono na słodki poczęstunek. Ten dzień był bardzo miły i pełen wrażeń. Jesteśmy przekonani, że na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.
Wychowawczynie klas pierwszych składają podziękowania paniom: Teresie Chrostowskiej, Danucie Szczech, Annie Chełstowskiej i Monice Palczewskiej za pomoc w organizacji i przygotowanie rekwizytów oraz dekoracji niezbędnych podczas uroczystości.