baner glowny sp 02

 

Sprawozdanie z międzyszkolnego konkursu literackiego "Ja i Moja Mała Ojczyzna".
 
W konkursie wzięło udział 12 uczniów klas 0 - III ze Szkół Podstawowych Gminy Biała Piska. Ich prace były piękne, miały wyrównany poziom merytoryczny i językowy.                                Głównym celem konkursu było promowanie piękna "małej ojczyzny" oraz popularyzowanie własnych umiejętności literackich.                                                                                             
 
Jury w składzie: p. Małgorzata Zawadzka, p. Halina Archacka, p. Justyna Połujańska - Golanko postanowiło przyznać nagrody: 
                                                                         
I miejsce - Angelika Cwalińska klasa III a za wiersz "Moja Ojczyzna" - nauczyciel opiekun - Teresa Chrostowska   
 
II miejsce - Adam Rzeszotek klasa I b za wiersz "O Polsko!" - nauczyciel opiekun - Sylwia Narewska                                                                                                                                   
 
III miejsce - przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Kożuchach - nauczyciel opiekun - Małgorzata Rąg.                                                                                                                             
 
Nagrodzone prace wyróżniają się przede wszystkim indywidualnym, twórczym podejściem do tematu, jego zrozumieniem i właściwym przetworzeniem na język literacki. Wskazują także na bliski związek autorów z ich małymi ojczyznami.
Konkurs zorganizowano w ramach Roku dla Niepodległej.