baner glowny sp 02

 

Październik za nami. Co przyniósł? Dla każdego coś dobrego. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach w wykorzystaniem pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach programu Laboratoria przyszłości. Podczas spotkań podopieczni konstruowali różne maszyny z klocków Korbo, które w magiczny sposób ożywały i poruszały się. Odczytując w prawidłowy sposób  symbole zamieszczone w instrukcjach, tworzyli z kloców wspaniałe budowle. Realizowali również własne pomysły, konstruując  z nich  różne przedmioty. Uczniowie klasy II a w ramach powtórki ortograficznej uczestniczyli w zajęciach Ó wymienne czy nie? W trakcie ich trwania  utrwalali  pisownię  wyrazów z wykorzystaniem kart pracy KORBO EDU oraz wyżej wspomnianych klocków. Na zajęciach plastycznych podopieczni tworzyli prace, które później samodzielnie laminowali. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również robótki  ręczne, w trakcie których powstały ciekawe  ikreatywne wytwory. Nie zabrakło również chętnych  do poznania tajników w zakresie obsługi maszyny do szycia. Uczniowie nabyli umiejętność  wymiany bębenka, nawijania na niego nici, nawlekania igły. Poznali także różne rodzaje ściegów. Podczas prac pamiętali i wykorzystywali  wiedzę  dotyczącą zasad i bezpieczeństwa pracy. W ramach zajęć dodatkowych z programowania wychowankowie zdobyli wiedzę na temat układów elektronicznych opartych na mikrokontrolerze Arduino Uno.

W październiku  łącznie zrealizowano 28 lekcji z wykorzystaniem zakupionego sprzętu. Co dalej? Przyszłość pokaże. Mamy nadzieję, że zajęcia nie tylko rozbudzą ciekawość uczniów, ale pozwolą im w przyszłości zrealizować marzenia.