baner glowny sp 02

 

Dnia 5.10.2018 r.  odbyła się wycieczka klasy I a i I b do Ełku w ramach Projektu „Zaprogramuj przyszłość”. Głównym celem wycieczki  był udział uczniów w zajęciach  z robotyki -warsztaty z budowania i programowania robotów przy użyciu komputerów. Była to wspaniała zabawa  wykorzystująca programowanie i logiczne myślenie.

 

21 maja udaliśmy się na wycieczkę do Ełku  do Parku  Naukowo - Technologicznego. Nasi mali programiści wzięli udział w zajęciach  laboratoryjnych „Mikrobiologia wokół nas”, podczas których:  zwiedzili laboratorium,  obserwowali  bakterie i mikroorganizmy na płytkach Petriego, wzięli udział w ćwiczeniach laboratoryjnych „czy nasze ręce są czyste?”. Ogromnym zainteresowaniem  cieszyły się zajęcia edukacyjne Lego WeDo,  w czasie których uczniowie budowali z klocków roboty,  a następnie za pomocą ułożonego programu wprowadzali je w ruch. Wycieczkę zaliczamy do udanych.

 

Do projektu Zaprogramuj przyszłość przystąpili uczniowie klasy: 1, 2 i 3a pod kierunkiem pań: Danuty Szczech, Jolanty Nitkiewicz, Teresy Chrostowskiej i Sylwii Narewskiej. Zajęcia dotyczące projektu to nic innego jak nauka programowania połączona z super zabawą przy wykorzystaniu narzędzi: maty Mistrzów Kodowania, tabletów, robotów i wielu innych pomocy przygotowanych przez prowadzące. W czasie spotkań uczniowie uczą się szyfrowania, kodowania, układania skryptów, a także programują roboty, poznają podstawy programowania w języku Scratch, gdzie tworzą interaktywne historyjki, animacje czy gry.