baner glowny sp 02

 

erasmusPL Dofinansowane przez UE POS

 

 

 

 

 

Naszą grecką przygodę kończymy wycieczką do pięknych Salonik. Zwiedzanie drugiego co do wielkości miasta Grecji zaczęliśmy od wizyty w Bazylice Św. Dymitra, która została wzniesiona w V w.n.e. Wpisana jest na światową listę UNESCO. Kolejnym punktem wycieczki była Romanum Forum czyli Agora - znajdująca się w górnej części Placu Arystotelesa. Spacer brzegiem Morza Egejskiego doprowadził nas do XV wiecznej Białej Wieży. Niedaleko niej usytuowany jest pomnik Aleksandra Wielkiego, największego zdobywcy starożytnego świata. Podsumowaniem naszych działań był udział w wielu grach towarzyskich i terenowych prowadzonych w języku angielskim, quizach. Podsumowaliśmy nasz udział w projekcie Erasmus+ ze wspaniałymi koordynatorami. Dziękujemy Paniom Justynce, Kasi, Asi oraz niezastąpionej Pani Magdzie za zapewnienie nam niesamowitych przeżyć, przekazania wiedzy o historii, obyczajach, kulturze, przyrodzie czy kuchni greckiej. Tego nie zabierze nam nikt.
Żegnamy Grecję z wielkim bagażem wspomnień, przyjaźni, doświadczeń i wiedzy.

Projekt o numerze 2023-1-PL01-KA122-SCH-000129446 w ramach programu Erasmus+, Mobilność uczniów i kadry edukacji szkolnej (KA121), dofinansowany przez Unię Europejską.