baner glowny sp 02

 

erasmusPL Dofinansowane przez UE POS

 

 

 

 

 

Grecja z dnia na dzień zaskakuje nas nowymi doświadczeniami i piękną pogodą. Po raz drugi odwiedziliśmy greckich przyjaciół z Czwartego Gimnazjum w Katerini. Tu uczyliśmy się tradycyjnych greckich tańców, a w ramach prezentacji polskiego języka nauczyliśmy greckich uczniów wiersza. Wspaniała pogoda pozwoliła na rejs promem na Wyspę Evia, gdzie skorzystaliśmy z gorących źródeł, których temperatura sięga 46 stopni Celsjusza. Odwiedziliśmy również wioskę Stary Panteleimon, gdzie degustowaliśmy różne rodzaje miodów greckich i mieliśmy możliwość zakupu lokalnych wyrobów takich jak dżemy czy mydełka. Najwspanialszą atrakcją tych kilku dni był wyjazd do Meteorów. Jest to masyw skał piaskowca, na którym znajduje się 6 czynnych Monastyrów. Całość wpisana jest na Światową Listę UNESCO. Nikt nie zabierze nam tych magicznych chwil, widoków i wiedzy jakie dostarczyły ostatnie dni, a to nie koniec naszej greckiej przygody.

Film_1    Film_2    Film_3